Cukiernia Piekarnia B&W Wenta
O nas Aktualności Cukiernie Wenta Produkty Wenta Dla firm Kontakt obowiązek informacyjny

  Dębki (kaszb. Dãbeczi, niem. Dembeck) - kaszubska miejcowość letniskowa w gminie Krokowa, powiecie puckim w województwie pomorskim. Położona jest na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, u ujścia rzeki Piaśnicy na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Ok. 1,5 km na południowy wschód od Dębek wyznaczono rezerwat przyrody " Piaśnickie Łąki" . Ok. 5 km na zachód od Dębek znajduje się wzniesienie Białogóra , 15 km na zachód - Jastrzębia Góra.

W Dębkach znajduje się kilka XIX-wiecznych chałup rybackich oraz wybudowany w 1935 roku drewniany kościółek oo. Zwartwychstańców, którego wyposażenie wnętrza zaprojektował rzeżbiarz Teodor Piliński z Wiela.

Kiedyś mała wioska rybacka, obecnie wyjątkowo magiczna nadmorska miejscowość wypoczynkowa dla młodych i dla rodzin z najpiękniejszą plażą polskiego wybrzeża, drugą pod względem szerokości. Zamieszkana przez kilkudziesięciu stałych mieszkańców wioska każdego lata ściąga mnóstwo turystów! Jednych przyciągają bajeczne krajobrazy, zachody słońca nad Piaśnicą, innych, zarówno dzienne jak i nocne rozrywki.

Kto choć raz przyjechał do Dębek na wakacje, wraca ponownie!


  Leba cukiernia
                             Wszelkie prawa zastrzeżone © B&M Wenta.                               Design by ENET