B&M Wenta
O nasAktualnościCukiernie WentaProdukty WentaDla firmKontaktOceń nasze produkty

  Dziś firma zatrudnia 90 pracowników. Posiada 16 punktów sprzedaży, od Gdańska po Ustkę. Dostarcza swoje wyroby również indywidualnym klientom, współpracuje m.in. z Sieć34.

W trosce o zadowolenie klientów i dobre imię firmy, Brunon i Marek Wenta wraz z żonami wciąż ulepszają jakość produktów, komfort pracy i estetykę wyposażeń sklepów.

    

Do kontynuacji tradycji rodzinnej Wenta szykuje się młode, czwarte pokolenie. Córka Brunona, Kornelia ukończyła prawo w Wyższej Szkole Prawa i Dyplomacji i od roku 2011 przy boku ojca uczestniczy w życiu firmy i uczy się zawodu. 12 czerwca 2013 roku Kornelia zdobyła tytuł Mistrza Cukiernictwa. 13 kwietnia 2015 roku otrzymała także tytuł Mistrza Piekarnictwa.Asortyment firmy to ponad 600 pozycji urozmaiconych wyrobów, wprowadzanych rotacyjnie w zależności od okresu roku bądź świąt. Firma produkuje pieczywo, wyroby ciastkarskie i lody według własnych receptur. Właściciele nie tylko tworzą nowe receptury, lecz także korzystają ze starych, sprawdzonych przepisów, unikając używania polepszaczy i innych substancji nadających produktom wielkość a niszczących smak i wartości odżywcze.

Oferta Brunona i Marka Wenta zaspokaja apetyty mieszkańców, wzbudza zachwyt odwiedzających latem Lębork turystów. Dla wielu smakoszy miasto Lębork kojarzy się ze znakiem „Wenta” i wypiekami tej firmy.

Osiągnięcia:

- Firma jest członkiem Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa R.P.
- Konsumencki Znak Jakości 1988
- Przedsiębiorstwo Ziemi Lęborskiej 2005
- Diament miesięcznika Forbes 2010
- Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania - Strong Company 2015 Przemysłu Spożywczego
- Nagroda Tygodnika "Wprost" ORŁY 2016 w woj. pomorskim
- Diament miesięcznika Forbes 2016

Marka Firma Rodzinna - znak jakości!

Z badań rynku wynika, że 60% czynnych firm w Polsce to przedsiębiorstwa rodzinne. Jest więc ich ok. 1 mln. Wytwarzają 67 % PKB i stanowią bardzo ważny segment naszej gospodarki. My także należymy do tego wspaniałego grona. Mamy prawo posługiwać się znakiem jakości :Jest to dla nas zaszczyt i wyróżnienie. O Fundacji Firmy Rodzinne i idei przez nią promowanej można się dowiedzieć na stronie firmyrodzinne.org            Firma rodzinna                  Wszelkie prawa zastrzeżone © B&M Wenta.                               Design by ENET