Cukiernia Piekarnia B&W Wenta
O nas Aktualności Cukiernie Wenta Produkty Wenta Dla firm Kontakt obowiązek informacyjny

  Dziś firma zatrudnia 90 pracowników. Posiada 16 punktów sprzedaży, od Gdańska po Ustkę. Dostarcza swoje wyroby również indywidualnym klientom, współpracuje m.in. z Sieć34.

W trosce o zadowolenie klientów i dobre imię firmy, Brunon i Marek Wenta wraz z żonami wciąż ulepszają jakość produktów, komfort pracy i estetykę wyposażeń sklepów.

    

Do kontynuacji tradycji rodzinnej Wenta szykuje się młode, czwarte pokolenie. Córka Brunona, Kornelia ukończyła prawo w Wyższej Szkole Prawa i Dyplomacji i od roku 2011 przy boku ojca uczestniczy w życiu firmy i uczy się zawodu. 12 czerwca 2013 roku Kornelia zdobyła tytuł Mistrza Cukiernictwa. 13 kwietnia 2015 roku otrzymała także tytuł Mistrza Piekarnictwa.Asortyment firmy to ponad 600 pozycji urozmaiconych wyrobów, wprowadzanych rotacyjnie w zależności od okresu roku bądź świąt. Firma produkuje pieczywo, wyroby ciastkarskie i lody według własnych receptur. Właściciele nie tylko tworzą nowe receptury, lecz także korzystają ze starych, sprawdzonych przepisów, unikając używania polepszaczy i innych substancji nadających produktom wielkość a niszczących smak i wartości odżywcze.

Oferta Brunona i Marka Wenta zaspokaja apetyty mieszkańców, wzbudza zachwyt odwiedzających latem Lębork turystów. Dla wielu smakoszy miasto Lębork kojarzy się ze znakiem „Wenta” i wypiekami tej firmy.

Osiągnięcia:

- Firma jest członkiem Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa R.P.
- Konsumencki Znak Jakości 1988
- Przedsiębiorstwo Ziemi Lęborskiej 2005
- Diament miesięcznika Forbes 2010
- Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania - Strong Company 2015 Przemysłu Spożywczego
- Nagroda Tygodnika "Wprost" ORŁY 2016 w woj. pomorskim
- Diament miesięcznika Forbes 2016

Marka Firma Rodzinna - znak jakości!

Z badań rynku wynika, że 60% czynnych firm w Polsce to przedsiębiorstwa rodzinne. Jest więc ich ok. 1 mln. Wytwarzają 67 % PKB i stanowią bardzo ważny segment naszej gospodarki. My także należymy do tego wspaniałego grona. Mamy prawo posługiwać się znakiem jakości :Jest to dla nas zaszczyt i wyróżnienie. O Fundacji Firmy Rodzinne i idei przez nią promowanej można się dowiedzieć na stronie firmyrodzinne.org            Firma rodzinna                  Wszelkie prawa zastrzeżone © B&M Wenta.                               Design by ENET